Informujeme. Pomáháme. Bavíme.
Od novin přes časopisy až po web. Objektivně, kultivovaně, s tradicí.

Časopis National Geographic v novém kabátě

11.11.2016
Listopadové vydání měsíčníku National Geographic vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA představí nové grafické zpracování, které je nejvýrazněji vidět přímo na obálce tohoto čísla.

„V novém provedení je logo časopisu mnohem menší, než bývalo. Vycházíme z toho, že značka National Geographic ve spojení se žlutým rámečkem je natolik povědomá, že raději necháme vyniknout titulní fotografii," vysvětluje šéfredaktor české edice National Geographic Tomáš Tureček, a dodává, že redesign časopisu proběhne celosvětově.

Hlavním tématem čísla, s nímž se nová obálka dobře pojí, je dobývání Marsu doprovozené působivými grafikami. Dalším tématem je exkluzivní reportáž z výzkumu Hranické propasti, nejhlubší zatopené propasti na světě.

„Pracovně říkáme Hranické propasti český Mars, protože jde o poslední bílé místo na mapě naší republiky, takže tematicky dobře zapadá do obsahu celého čísla," říká Tomáš Tureček a dodává, že reportáž vychází z dlouhodobé spolupráce místní redakce National Geographic s česko-polským výzkumným týmem, která slibuje další výjimečné reportáže z pokračujícího objevování Hranické propasti.