Informujeme. Pomáháme. Bavíme.
Od novin přes časopisy až po web. Objektivně, kultivovaně, s tradicí.

Deník.cz spouští sérii regionálních debat prezidenta ČR s občany

6.3.2024
Praha, březen 2024 – Prezident republiky Petr Pavel se zúčastní první ze série regionálních debat, které pod titulem „Prezident mluví“ spouští redakce Deníku v rámci cest prezidenta po regionech. První diskuze se uskuteční dnes 6. března 2024 v Kladně, následovat budou další místa v ČR. 

denik-debata-prezident-kladnodenik-debata-prezident-kladnoZdroj: jaroslav Barták

Prezident republiky bude nově hostem projektu, který pod zpravodajskou značkou Denik.cz spouští mediální skupina VLTAVA LABE MEDIA a.s. (dále jen „VLM“). Série moderovaných debat sdružených pod názvem „Prezident mluví“ umožní občanům komunikovat s prezidentem o tématech, která je zajímají, trápí nebo těší a to jak napřímo, tak i prostřednictvím vzkazů, které mají možnost posílat do redakce Deníku. 

„Jako nejsilnější regionální médium v ČR vnímáme tento projekt jako společenskou odpovědnost, kdy můžeme našim občanům, kteří si prezidenta volí, zprostředkovat setkání s hlavou státu a umožnit jim sdělit, co mají na srdci, případně se s Petrem Pavlem setkat i osobně,“ uzavírá Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku. 

Debaty veřejnosti se uskuteční na místech, kam směřují oficiální cesty prezidenta  po celé České republice. První debata se uskuteční dnes 6. března v Kladně  na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT. Moderovat ji budou politická redaktorka Deníku Kateřina Perknerová a zástupce ředitele redakcí Deníku pro regiony Petr Koděra

„Prezident republiky neúřaduje jen z Hradu, ale aktivně se zajímá o dění v Česku.  V rámci svých regionálních výjezdů se zítra vydá v pořadí již do dvanáctého z krajů, zbývající dva plánuje navštívit v následujících dvou měsících. Na výjezdech diskutuje o problémech regionů nejen s politickými představiteli krajů a starosty měst, ale rovněž při debatách s občany. Jen v prvním roce svého mandátu jich stihl absolvovat jedenáct, v pořadí dvanáctá bude poprvé pod hlavičkou Deníku. Věříme, že občané ocení i možnost posílat své dotazy s předstihem,“ vysvětluje mluvčí prezidenta republiky Eva Hromádková.