Informujeme. Pomáháme. Bavíme.
Od novin přes časopisy až po web. Objektivně, kultivovaně, s tradicí.

Michal Klíma řídí vydavatelství Vltava-Labe-Press

3.11.2015
Představenstvo akciové společnosti Vltava-Labe-Press dnes zvolilo za svého předsedu Michala Klímu. Bude současně generálním ředitelem společnosti.

Nové představenstvo jmenoval jediný akcionář společnosti, kterým je od včerejška společnost finanční skupiny Penta Investments. Klíma ve funkci vystřídal Jaromíra Skopalíka, který byl předsedou představenstva od února letošního roku. V představenstvu zůstává finanční ředitelka Lucie Kočí a novým členem se stala Dominika Kalinová z Penty.
Představenstvo schválilo začlenění redakcí tabletových časopisů rodiny Dotyku do struktur VLP. I nadále je bude řídit ředitelka redakcí a šéfredaktorka Eva Hanáková.
Na setkání s vedoucími pracovníky společnosti Michal Klíma vyjádřil přesvědčení, že s regionálními Deníky a časopisy vydavatelství Astrosat Media je VLP mimořádně silnou mediální skupinou. „Budu se snažit, aby se postavení VLP na trhu ještě zlepšilo, aby se posílilo naše postavení na digitálním trhu a abychom pro naše produkty získali nové čtenáře„. Nový předseda představenstva také poděkoval odcházejícím členům představenstva Jaromíru Skopalíkovi, Robertu Vukelićovi a Janu Pertlovi za práci, kterou pro VLP vykonali.

ING. MICHAL KLÍMA je mediálním manažerem a novinářem. V minulosti řídil vydavatelství Lidové noviny, Economia a Spoločnosť 7 Plus. Stál také v čele společností vydávající digitální média Economia Online a Tablet Media. Byl předsedou představenstva tiskárny Česká typografie a členem představenstva První novinové společnosti (PNS). Dvě desítky let byl rovněž členem představenstva a později viceprezidentem Světové asociace novin se sídlem v Paříži. Je předsedou Nadačního fondu obětem holocaustu a spolku Památník Hartmanice.


Skupina VLP / Astrosat patří mezi tři nejsilnější vydavatele v ČR. Deník má nejvyšší čtenost mezi nebulvárními novinami. VLP vydává 71 regionálních Deníků a 23 regionálních týdeníků.
Astrosat Media vydává nejčtenější český televizní magazín - TV magazín i další televizní magazíny: TV Star, TV expres a TV mini. Dále časopisy Křížovkářský TV magazín, Dům a zahrada, Glanc, Gurmet, Kondice, Moje rodina - Fajn život, National Geographic a National Geographic Traveler, Praktická žena KREATIV, Překvapení, Týdeník Květy, Story, Vlasta a bulvární týdeník Šíp.

VLP má rovněž tiskárny v Praze a v Olomouci. Dále vlastní 70% podíl ve společnosti Česká distribuční a.s., 35% podíl v PNS, a. s. a 30% podíl ve společnosti AdActive, s.r.o., agentuře pro prodej webové reklamy.

V srpnu 2015 koupila 100% podíl ve vydavatelství Vltava-Labe-Press od německého koncernu Verlagsgruppe Passau investiční skupina Penta. K převzetí vydavatelství skupinou Penta došlo dne 2. listopadu 2015.

Tablet Media je prvním vydavatelstvím v ČR, které se zaměřuje na vydávání časopisů prostřednictvím tabletů. V lednu 2013 ho založili Michal Klíma a Eva Hanáková. V květnu 2013 začal vycházet publicistický týdeník DOTYK, který se tak stal prvním čistě tabletovým týdeníkem v Evropě a nejčtenější tabletovou publikací v ČR.

Dotyk získal řadu mezinárodních i domácích ocenění: už v roce 2014 byl vyhlášen Nejlepším tabletovým časopisem v Evropě (cena Světové asociace novin a vydavatelů zpráv WAN-IFRA), získal cenu Časopis roku 2013 Unie vydavatelů, první místo v soutěži Mobilní aplikace roku (Tuesday Business Network) v kategorii Nejlepší tabletová aplikace roku 2014.

V říjnu 2015 se novým majitelem vydavatelství Tablet Media stala společnost ANGAUR, a.s., jejím akcionářem je investiční skupina Penta Investments.

Kontakt pro Media: Markéta Houdková, marketa.houdkova@tabletmedia.cz, tel.: 605 228 8811