Informujeme. Pomáháme. Bavíme.
Od novin přes časopisy až po web. Objektivně, kultivovaně, s tradicí.

Nová strategie značky Glanc s důrazem na webovou verzi

6.2.2024
Praha, únor 2024 – Nová strategie lifestylové značky Glanc má za cíl rozvoj obsahu a podporu růstu webu iGlanc.cz tak, aby byl rovnocenným partnerem své tištěné verze.

thumbnail-vlm-iglanc-vizualthumbnail-vlm-iglanc-vizualZdroj: Jaroslav Barták

Lifestylová značka Glanc, která patří do mediální skupiny VLTAVA LABE MEDIA a.s. (dále jen „VLM“), vstoupila do nového roku se strategií, v níž se chce vedle udržení stabilního tištěného magazínu Glanc zaměřit především na rozvoj své webové verze iGlanc.cz. Ta byla spuštěna v květnu minulého roku a v současnosti dosahuje přes 1 milion návštěv měsíčně.

„Vzhledem k tomu, že web iGlanc.cz ani ne po roce svého fungování předčil v číslech návštěvnosti i počtu pravidelných čtenářů naše očekávání, je pro nás v tomto roce důraz na web logickým krokem. Díky etablované tištěné verzi se nám otevírá prostor pro rozvoj webu této značky, ve které vidíme velký inzertní i čtenářský potenciál,“ uvedla Jitka Afsahi, členka představenstva VLM zodpovědná za divizi časopisy, marketing, distribuce a customer care.

V rámci podpory růstu webu iGlanc.cz dojde k posílení redakčního obsahu v podobě rozšíření témat a rubrik zaměřených na módů, krásu a společnost, zapojení odborníků a ambassadorů z oblasti gastronomie, cestování, zdraví či psychologie a také k navýšení produkce videorozhovorů a podcastů. To vše s důrazem na rozprostření sil redakčního týmu mezi online i tištěný produkt pod značkou Glanc.

Kromě témat zaměřených na obvyklé zájmy čtenářů se značka chce věnovat také těm s širším společenským přesahem a být tak pro čtenáře oporou v těžkých životních situacích, které bývají často tabuizované. Příkladem je již aktuální podcast (ne!)ZÁVISLÁ s Lucií Šaléovou o depresích, poruchách příjmu potravy či závislostech.

Dosavadní šéfredaktorka Glancu Jana Marečková ke konci ledna ukončila své působení ve VLM. Nově za značku a řízení redakčního týmu zodpovídá Petra Pistulková, současná publisherka lifestylových značek VLM.

„Web iGlanc.cz jsme spustili v loňském roce a i za tak krátký čas se toho povedlo opravdu hodně. Tento lifestylový web nám dává možnost a prostor pro nové výzvy a projekty pro naše čtenáře i klienty, na což se velmi těšíme. A této strategii bude odpovídat také nové nastavení redakčního týmu,“ doplňuje Pistulková