Informujeme. Pomáháme. Bavíme.
Od novin přes časopisy až po web. Objektivně, kultivovaně, s tradicí.

Rodina je pohromadě, Penta získala Astrosat

17.12.2015
16. prosince 2015, Praha: Odkoupením 49% podílu od společnosti rtv media group GmbH, která patří do skupiny Bertelsmann AG, se Penta stala jediným vlastníkem společnosti Astrosat Media, s.r.o. Karin Vedrová zůstává i nadále jednatelkou společnosti.

„Vlastnictví VLP a Astrosatu nám umožní nabízet společné produkty pro inzerenty, využitím synergií v redakční i obchodní oblasti chceme posílit pozici druhého největšího vydavatelství na českém trhu."

Michal Klíma, generální ředitel VLP

Astrosat Media je etablované vydavatelství s více než dvacetiletou tradicí, jehož časopisy čte každý měsíc více než 2,74 milionu čtenářů a weby měsíčně navštíví 1,5 milionu unikátních návštěvníků.
Jeho portfolio tvoří lifestylové tituly Glanc, Gurmet, Kreativ, Story, National Geographic a Dům & zahrada, tradiční tituly zastupují Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení a také Magazín Šíp.
Astrosat Média vydává širokou paletu televizních časopisů (TV star, TV mini, TV expres),TV magazín je v současné době s 1,31 mil čtenářů nejčtenější přílohou deníků. Vysokou čtenost má také suplement Moje rodina - Fajn život pro celostátní vydání Deníku.
Vydavatelství Astrosat Media je aktivní v elektronických mediích. Všechny webové stránky jsou publikovány jako samostatné projekty s vlastním obsahem. Televizní program časopisu TV magazín je dostupný jako mobilní aplikace.
Podle čtenosti titulů je Astrosat Media třetím vydavatelstvím na trhu magazínů. Spojením s Astrosat Media se VLP stává na tiskovém trhu vydavatelskou dvojkou (s aktuálním tržním podílem 16,2%.)

* Uvedená data jsou podle aktuálních výsledků Mediaprojektu (listopad 2015)