Informujeme. Pomáháme. Bavíme.
Od novin přes časopisy až po web. Objektivně, kultivovaně, s tradicí.

Tablet Media se stalo součástí vydavatelské skupiny Vltava-Labe-Press

21.1.2016
Vydavatelská skupina Vltava-Labe-Press, která je součástí mediálního koncernu společnosti Penta, koupila k 31. prosinci 2015 vydavatelství Tablet Media a tím získala do svého portfolia tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení.

Vydavatelství Tablet Media, a. s. spolu založili v roce 2013 Michal Klíma, který je dnes generálním ředitelem a předsedou představenstva VLP a Eva Hanáková, která je šéfredaktorkou magazínu Dotyk. Přínosem této akvizice bude nejenom posílení digitálních aktivit vydavatelství, ale také obsahová spolupráce.

Šéfredaktorkou tabletového magazínu Dotyk a ředitelkou redakcí zůstává Eva Hanáková, která v minulosti byla šéfredaktorkou týdeníku Ekonom. Předtím řídila sekci Podniky a trhy v Hospodářských novinách.

Touto akvizicí přicházejí do VLP z Tablet Media také přední čeští novináři Jiří Pšenička, Jan Štětka, Martin Mařík, Lukáš Rozmajzl, Táňa Králová a zkušená editorka Naďa Kubalíková. Redakci Dotyk Byznys tvoří Libor Akrman, Jan Strouhal a František Novák. "Vybudovali jsme tým z nejlepších novinářů a renomovaných externích spolupracovníků a těšíme se na nové výzvy v rámci vydavatelství Vltava-Labe-Press", komentuje Eva Hanáková prodej Tablet Media.

V roce 2014 získalo vydavatelství Tablet Media za týdeník Dotyk cenu Světové asociace novin a vydavatelů zpráv (WAN-IFRA) v kategorii tabletových publikací (Best in Tablet Publishing). Uspělo v konkurenci britských The Times, španělského deníku El Mundo, nizozemského deníku NRC, norského deníku Verdens Gang, italského deníku La Stampa i tabletové podoby polské Gazety Wyborczi a dalších projektů zavedených evropských vydavatelů.

V roce 2014 získalo vydavatelství Tablet Media pro stejný titul ocenění v soutěži Unie vydavatelů Časopis roku 2013, a to v kategorii digitální počin roku. Dále cenu za Nejlepší aplikaci roku
(v tabletové kategorii) roku v soutěži Mobilní aplikace roku a cenu Vizionář 2014.

Společnost Tablet Media a její tehdejší majitel Michal Klíma, získali v říjnu 2014 třetí místo v kategorii Inovace v anketě Český Goodwill. Soutěž oceňuje tradiční morální hodnoty a odpovědné podnikání.

V listopadu 2014 začalo vydavatelství Tablet media vydávat měsíčníky pro tablety a smartphony: Dotyk STYL ROYAL o moderní šlechtě a Dotyk STYL BYDLENÍ s tématy hi-tech domácnost, architektura, bydlení, dekor, zahrada, stavba. Měsíčníky jsou ke stažení ve čtečce Magazíny Dotyk zdarma.

Od prosince 2014 Tablet Media vydává týdeník Dotyk BYZNYS, který poskytuje informace o ekonomice a byznysu, nové vydání je ke stažení zdarma ve čtečce Magazíny Dotyk každé pondělí.

Magazíny rodiny Dotyk jsou ke stažení v App Store, Google Play, Amazon Apps (pro tablety Kindle Fire), od října 2015 také ve Windows Store pro tablety s operačním sytémem Windows 10. Číst magazíny lze také ve čtečce na desktopech na adrese www.dotyk.cz. Časopisy jsou tak ke čtení na všech platformách.