Informujeme. Pomáháme. Bavíme.
Od novin přes časopisy až po web. Objektivně, kultivovaně, s tradicí.

Weby Deník.cz vykázaly v roce 2023 nárůst počtu návštěv.

14.2.2024
Praha, únor 2024 – Navzdory obecnému poklesu počtu návštěv zpravodajských webů na mediálním trhu v loňském roce, zaznamenaly weby pod značkou Deník.cz v meziročním srovnání nárůst a daří se jim i v začátku roku 2024. 

Zpravodajské weby pod značkou Deník.cz, které patří do mediální skupiny VLTAVA LABE MEDIA a.s. (dále jen „VLM“), zaznamenaly v minulém roce v meziročním srovnání 3% nárůst počtu návštěv. Dařilo se jim tak i navzdory obecnému 15% poklesu, který mediální trh u zpravodajských webů zaznamenal. Deník.cz se tak zařadil na 4. místo mezi  nejnavštěvovanější zpravodajské weby.

„Velkou radost nám dělá rozložení návštěv mezi jednotlivé zdroje, kdy došlo k rozprostření návštěvnosti mezi několik hlavních kanálů, kde se daří především přímé návštěnosti, rostou nám ale i návštěvy z vyhledávání, agregátorů zpráv nebo sociálních sítí,“ uvedl k výsledkům Petr Marek, člen představenstva VLM zodpovědný za aktivity značky Deník.

Weby Deník.cz svého postavení dosáhly zejména díky rostoucímu zájmu čtenárů o lokální obsah, jehož kvalitě se celý redakční tým v loňském roce důsledně věnoval. Kromě lokálních mutací Deník.cz má na úspěchu podíl také jeho celostátní verze, která meziročně svou návštěvnost prakticky zdvojnásobila.

„Aktuální data návštěvnosti Deníků nám potvrdila, že čtenáři si události z místa svého bydliště vyhledávají aktivně sami a napřímo na našich lokálních webech. I proto je pro nás v roce 2024 prioritou zaměřit se na kvalitu lokálního zpravodajství a stát se jedničkou v regionu, za kterou se budou čtenáři vracet pro aktuální a unikatní obsah i nadále. V průběhu roku tak posílíme regionální týmy, díky kterým budeme schopni daleko šíře pokrýt události až na úroveň okresu. Mimo to se také chceme více věnovat celostátnímu zpravodajství a stát se konkurenceschopným hráčem na mediálním trhu,“ říká Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku.

Do růstu zpravodajských webů Deník.cz se promítl také počet konzumentů publikovaného videobsahu, kdy došlo k překonání hranice 17 milionů přehaných videí měsíčně na denik.cz  a díky čemuž se VLM dlouhodě drží na druhém místě mezi českými publishery z pohledu unikátních užitevatelů sledujících videoobsah.

Zdroj: redakce